Головна » 2017 » Квітень » 22 » 22 квітня - Міжнародний день Матері-Землі
14:20
22 квітня - Міжнародний день Матері-Землі

 «Ми не успадкували Землю у своїх батьків, а взяли її в борг у своїх дітей».

Франц Майєр

    Сьогодні, 22 квітня, світ відзначає міжнародний день Матері-Землі – свято, яке повинно нагадати про те, як важливо піклуватися про здоров'я нашої планети.
   Земля – наша годувальниця, наш спільний дім, в якому створені Богом для нас абсолютно унікальні умови, що дозволяють нам не тільки виживати, але й насолоджуватися життям у всій його красі та різноманітності.
    Вона віддає нам себе цілком. Беззаперечно дарує свою любов. Не зважаючи навіть деколи на абсолютно блюзнірське ставлення з нашого боку. Як любляча мати живить, одягає і виховує своїх нетямущих дітей.
    У календарі міжнародних свят існують два Дня Землі, що мають різний зміст: 20 березня та 22 квітня.

    Перший має миротворчу та гуманістичну спрямованість, другий - екологічну.

   Дата 20 березня була обрана та офіційно затверджена ООН в 1971 році для Дня Землі саме тому, що на цей час випадає День весняного рівнодення.

     У спеціальному зверненні генерального секретаря ООН до народів Землі йдеться: «День Землі - це спеціальний час, який призначений, щоб привернути увагу всіх людей до усвідомлення планети Земля як їх спільного дому, відчути нашу всеземну єдність та взаємну залежність один від одного».

     Засновником Дня Землі 22 квітня вважається відомий американський громадський діяч Джон Мортон, який в 1840-х роках розгорнув кампанію по посадці дерев і кущів, в рамках програми дбайливого ставлення до навколишнього середовища кожного громадянина країни.

     Дата 22 квітня офіційно проголошена Всесвітнім днем Матері-Землі спеціальною резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 22 квітня 2009 року і проводитися як міжнародний захід з метою об'єднання людей планети у справі захисту навколишнього середовища.

     У резолюції Генеральної Асамблеї ООН відзначалося, що термін «Матінка-Земля» досить поширений в різних культурах і загальноприйнятий у більшості країн світу, він відображає чіткий взаємозв’язок між нами і нашою планетою.

    Сьогодні День Землі - всесвітній рух громадських ініціатив на захист планети як загального глобального Будинки, що об'єднує безліч різних заходів і акцій, як природоохоронних та екологічних, так і миротворчих.

  Це не стільки свято, скільки привід ще раз замислитися про проблеми вразливого навколишнього середовища, проблеми взаємин людини і навколишнього світу. 

    Символ Дня Землі зелена грецька буква Θ на білому тлі.

Категорія: Свята | Переглядів: 889 | Додав: cherkelc | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]