Головна » Пам’ятні дати

          Недільний ранок 22 червня 1941 року трагічною сторінкою увійшов у життя мільйонів українців. У цей день розпочався один з найжахливіших та найтяжчих періодів в історії нашого народу: з масовими розстрілами, голодом та концентраційними таборами. Фронт двічі прокотився багатостраждальною Україною, у кривавих боях виборювалося право на життя нашого народу.
         75 років тому, 22 червня 1941 року, нацистська Німеччина напала на Радянський Союз. Так Друга Світова війна вдруге прийшла на територію України, до того вона вже прокотилася Заходом України. Цей день нагадує нам про всіх загиблих, закатованих у неволі; тих, хто помер в тилу від голоду та поневірянь. Ми сумуємо за всіма, хто віддав своє життя у цій війні. Схиляємо голови перед мільйонами невинних жертв, яких забрала війна і низько вклоняємося захисникам рідної землі у День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.
        Подвиг воїнів-переможців непідвладний часу, як і безмежна вдячність нинішніх і прийдешніх поколінь усім патріотам рідної землі, які згуртувалися задля високої мети – визволення Вітчизни від ворога. Цей приклад наших батьків і дідів достойний наслідування і сьогодні. Ми перемогли, сплативши невимовно дорогу ціну: понад 40 місяців в Україні лилася кров, війна вщент зруйнувала міста, знищила села, забравши майже 10 мільйонів життів – 22% усіх загиблих у Другій світовій війні. Свій перелік страждань і втрат має кожна ... Читати далі »

Категорія: Пам’ятні дати | Переглядів: 938 | Додав: cherkelc | Дата: 22.06.2016 | Коментарі (0)

У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року о 1.23 за київським часом сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства - вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС, розташованої у м. Прип’ять Київської області. 

     30 років відділяє нас від Чорнобильської катастрофи, а той чорний день трагедії продовжує хвилювати людей: i тих, кого вiн зачепив своїм недобрим крилом, i тих, хто пізніше народився далеко від покривдженої землі. Цей день не минув безслідно, вiн приніс свiту багато трагедій і буде завжди об’єднувати всіх одним спогадом, однією печаллю, однією надією.                       

     Радіоактивні випадання в основному були зосереджені на території Україні, Білорусі та Росії, найближче розташованих до станції, однак у низьких концентраціях радіоактивність поширилась також на більшій частині всієї північної півкулі.

     Лише наступного дня, після того як у Швеції за рівнем радіації визначили, що в Україні мала місце аварія, уряд СРСР повідомив про Чорнобильську трагедію. Інформація про масштаби катастрофи в СРСР приховувалася від громадян. У перші дні після аварії не здійснювалося жодних заходів із захисту населення від радіації.

... Читати далі »

Категорія: Пам’ятні дати | Переглядів: 1093 | Додав: cherkelc | Дата: 25.04.2016 | Коментарі (0)

20 ЛЮТОГО - ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

Категорія: Пам’ятні дати | Переглядів: 876 | Додав: cherkelc | Дата: 23.02.2016 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 8 9 10