У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року о 1.23 за київським часом сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства - вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС, розташованої у м. Прип’ять Київської області.

30 років відділяє нас від Чорнобильської катастрофи, а той чорний день трагедії продовжує хвилювати людей: i тих, кого вiн зачепив своїм недобрим крилом, i тих, хто пізніше народився далеко від покривдженої землі. Цей день не минув безслідно, вiн приніс свiту багато трагедій і буде завжди об’єднувати всіх одним спогадом, однією печаллю, однією надією.
Радіоактивні випадання в основному були зосереджені на території Україні, Білорусі та Росії, найближче розташованих до станції, однак у низьких концентраціях радіоактивність поширилась також на більшій частині всієї північної півкулі.
Лише наступного дня, після того як у Швеції за рівнем радіації визначили, що в Україні мала місце аварія, уряд СРСР повідомив про Чорнобильську трагедію. Інформація про масштаби катастрофи в СРСР приховувалася від громадян. У перші дні після аварії не здійснювалося жодних заходів із захисту населення від радіації.
...
Читати далі »