Головна » 2018 » Грудень » 13 » У вінок памяті Василя Симоненка
13:49
У вінок памяті Василя Симоненка

13 грудня виповнюється 55 років з того дня, коли Василь Симоненко відійшов у вічність.
Напередодні, 12 грудня до Обласної бібліотеки для юнацтва ім.. Василя Симоненка, на вечір пам'яті поета «Від Біївців до Вічності» завітали черкаські письменники, вчителі української мови і літератури ЗО області. Вже стало традицією, для студентів нашого коледжу, відвідувати подібні заходи. Під керівництвом викладача української мови та літератури Крецької В.І. студенти груп Хт-11, Пр-11 вшанували пам’ять поета.
Про народність, сучасність і актуальність творчості Василя Симоненка та відповідальність черкащан щодо популяризації Симоненкового слова, видання його книг говорила письменниця, лауреатка Симоненківської премії Валентина Коваленко. Валентина Михайлівна закликала читати вірші поета, пронизані болем за Україну і за просту людину, яку він підніс до вселюдської величі. Особливо близькі їй вірші Василя Симоненка та власні поезії, присвячені поету, прочитала поетеса, лауреатка Симоненківської премії Наталя Горішна. Ще одна письменниця, також лауреатка Симоненківської премії, Валентина Кузьменко-Волошина щиро поділилась із присутніми незабутніми спогадами про свої зустрічі з поетом та його матір'ю Ганною Федорівною Щербань.
На вечорі у запису звучали інтерв'ю поета, його вірш у авторському виконанні, відома і улюблена багатьма українцями пісня на слова Василя Симоненка «Лебеді материнства» та його поезія, проникливо прочитана молоддю.
Завершився вечір зверненням до молодих людей Валентини Кузьменко-Волошиної, яка словами матері Василя Симоненка закликала їх не бути байдужими, творити справжню Україну, якою її хотів бачити поет.

Категорія: Пам’ятні дати | Переглядів: 676 | Додав: cherkelc | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]