Чим унікальний Чигирин? Перш за все своєї історією, яка сягає дуже давніх часів. Чигирин – це як, дійсно, перша гетьманська столиця, яка розбудовувалася Богданом Хмельницьким, яка стала серцем козацької держави.

     У місті знаходиться однойменний національний історико-культурний заповідник, до складу якого входять музей Богдана Хмельницького, історико-архітектурний комплекс «Резиденція гетьмана», а також Замкова гора.

     Нині Чигирин – невеличке провінційне містечко: тут проживає всього 10 тисяч осіб населення. Для України, ясна річ, це невеликі розміри. Але колись саме Чигирин був столицею держави великого Богдана Хмельницького і саме тут вирішувалися політичні питання мало не всієї Східної Європи. В Чигирині відбувалося достатньо історичних подій, які закарбувалися в наших серцях. Особливо сучасна молодь Черкащини пишається своїм історичним краєм.

     У жовтні 2014 року з нагоди Дня українського козацтва та 365 річниці з часу утворення української козацької держави і визнання Чигирина її столицею студенти Черкаського кооперативного економіко-правового коледжу а саме: студенти груп Пр-21, Пр-22 на чолі з кураторами та викладачами коледжу брали активну участь у святкуванні. Взявши участь у запалюванні свічок на честь українського козацтва у церкві Петра і Павла  студенти коледжу перейшли до урочистої ходьби до пам’ятника Богдану Зиновію Хмельницькому. Створили «живий коридор» для голови обласної державної адміністрації Ю. О. Ткаченка для покладання квітів до пам’ятника Богдану Хмельницькому та супроводжуючи гостей до бастіону Петра Дорошенка і Резиденції Богдана Хмельницького, студенти вдало та вміло показали свою прихильність і зацікавленість до українського козацтва, вшанування української історії.

     На сам кінець студенти із задоволенням слухали виступи національного заслуженого академічного українського народного хору України імені Г. Г. Верьовки та аматорських фольклорних і козацьких колективів Черкаської області, закріпивши все це смачним козацьким кулішем.