Процеси, що відбуваються в Україні в різних сферах життя, визначають розвиток сучасної освіти.
Рівень і якість підготовки кадрів стали найважливішими чинниками і передумовою більш ефективного вирішення завдань економічного розвитку нашої держави.
Сьогодні необхідний фахівець нового типу – професійно і соціально мобільний, який має глибокі професійні знання за фахом, володіє економічними та правовими знаннями, готовий до творчості, постійного самовдосконалення в ринкових умовах та до гострої конкуренції.
Викладачі циклової комісії товарознавчих та комерційних дисциплін не тільки навчають студентів азам торговельної справи, але й спонукають до активного студентського життя.
У березні до Всесвітнього Дня захисту прав споживачів викладачами циклової комісії товарознавчих та комерційних дисциплін проводиться Тиждень комерсанта.
• Найкмітливіший
• Високу культуру обслуговування - гарантуємо
• Овочевий бал
• Найкраща стіннівка
• Студентські розваги.
Представники кожної групи отримують від викладачів, відповідальних за проведення відповідних конкурсів, завдання з фахових дисциплін, а також разом із кураторами груп вони визначають талановитих та обдарованих студентів для участі в конкурсі художньої самодіяльності.
У перший день проводиться круглий стіл, де відбувається зустріч студентів зі спеціалістами торгівлі та органів державного контролю.
Гості пояснюють основні функції, які виконують державні контролюючі органи з питань захисту прав споживачів, приводять цікаві приклади.
Під час круглого столу студенти ставлять службовим особам державних органів контролю запитання. Такі зустрічі сприяють розумінню завдань, які стоять перед студентами спеціальності «Товарознавство та комерційна діяльність» та спеціалізації «Товарознавство в митній справі» в майбутньому як фахівців.
Цей конкурс виховує любов до обраної професії торговельного працівника, відповідальність за дотримання вимог законодавчо-нормативних актів, високу культуру торговельного обслуговування, впровадження новітніх торговельних технологій, творчий підхід до вирішення питань, ініціативність і винахідливість, активну життєву позицію.
У конкурсі брали участь команди студентів II курсу. Кількість учасників від кожної групи - 7 осіб та 8 вболівальників.
У процесі підготовки до конкурсу студенти повторюють матеріал із таких дисциплін:
• ''Товарознавство непродовольчих товарів";
• 'Товарознавство продовольчих товарів"
• "Організація і технологія торговельних процесів";
• "Торговельно-технологічне обладнання";
• "Основи митної справи".
Крім того, учасники конкурсу повинні представити резюме.
Конкурс "Найкмітливіший"
проводиться з метою визначення найрозумніших, найкмітливіших, найактивніших студентів серед представників груп. Адже слово "кмітливий" (за тлумачним словником) - це здатний добре і швидко міркувати, тямущий, спостережливий.
Завдання конкурсу складено з урахуванням того, щоб студенти змогли реалізувати себе як особистість.
При розробці запитань конкурсу поєднано матеріали трьох дисциплін:
1. " Основи маркетингу'" за темами:
"Еволюція поглядів на маркетинг", "Комплексне дослідження ринку", "Товар у маркетингу".
2. "Організація і технологія торговельних процесів" за темами:
"Структура і принципи організації торговельно-технологічного процесу", "Роздрібна торговельна мережа".
3. "Товарознавство непродовольчих товарів" за темами: "'Швацькі вироби", "Взуття", "Текстильні товари".
У процесі підготовки до конкурсу студенти:
1) повторили матеріал вищеназваних дисциплін;
2) працювали із тлумачним словником, енциклопедією, глобальною мережею
Інтернет;
3) повторили вимоги до оформлення цінників.
Конкурс передбачав три етапи.
I етап. Перевірка виконання домашнього завдання - тлумачення слів
іноземного походження з комерційної діяльності.
II етап. Розгадування кросвордів. Оцінка рівня підготовки студентів здійснюється за такими показниками: правильність, швидкість розгадування.
III етап. Створення товарної марки у вигляді малюнка до запропонованих
сучасних слоганів. Робота з уболівальниками:
• оформити запропоновані цінники;
• уважно вивчити етикетку кексу і дати товарознавчу характеристику даного
товару.
Завершальний етан -підведення підсумків конкурсу.
Конкурс під девізом
«Високу культуру обслуговування гарантуємо!»
Цей конкурс мав на меті за мету обмін досвідом з проведення конкурсу з вирішенням торговельних ситуацій, перевірити знання, вміння та навички
студентів з навчальної практики, вміння орієнтуватися в ситуаціях, що склалися в торговельній практиці, професійне виховання студентів, почуття
відповідальності за високу якість обслуговування, творчий підхід до вирішення торговельних ситуацій.
Конкурс проводиться за окремими завданнями для команд в 4 тури:
І ТУР: Творчий конкурс «Презентація команди»; Завданням учасників було представити
свою команду (назва команди), дати характеристику кожного члена команди
враховуючи його індивідуальні особливості (з гумором), постановка мети
на конкурсі і побажання командам-конкурентам.
ІІ ТУР: Вирішення торговельних ситуацій з продажу бакалійних
товарів. Викликається по два учасники від кожної команди (один в
ролі покупця, інший - продавця). Продавцю необхідно:
1. Підготувати ваги до роботи;
2. Зважити товар;
3. Підрахувати вартість покупки.
ІІІ ТУР: Вузол розрахунку. Для вирішення ситуації викликаються по два учасники від кожної команди (один в ролі покупця,інший - контролера-касира). Покупець одержує ситуацію, відбирає товар і розраховується у вузлі розрахунку. Контролер-касир проводить розрахунок з покупцем.
ІV ТУР: Бліц-турнір. Оцінює журі. Підведення підсумків конкурсу, проводиться аналіз
вмінь, навичок студентів, оцінка якості виконаної роботи, перегляд помилок, недоліків, обговорення результатів. Оцінюється кожна ігрова команда й окремий студент.
До проведення конкурсу "Овочевий бал" студентам було запропоновано домашні завдання з історії виникнення продовольчих товарів і складання товарознавчої характеристики свіжих овочів та фруктів за ознаками класифікації як основи формування асортименту. Проведення даного конкурсу передбачає формування у молодого покоління особливого ставлення до овочів та як джерела вітамінів і мінеральних речовин, а у майбутніх фахівців - формування вмінь та навичок щодо надання професійної консультації споживачам даної групи товарів.
Конкурс стіннівок
Метою конкурсу є сформувати бачення студентів щодо реалізації майбутньої професії, особливостей торговельного обслуговування в умовах ринкової економіки.
Дозволяє розкрити вміння студентів втілювати думку в малюнок із тематичною спрямованістю та гумором, формувати у студентів активну життєву позицію, самостійність, творчий підхід до завдання, колективізм.Конкурс оцінювався не лише за художнім оформленням, а й за змістом, новизною інформації, актуальністю підібраного матеріалу, професійним спрямуванням, оригінальністю та творчим підходом.
Студентські розваги
Це конкурс, який проходить в актовій залі коледжу і завершує конкурсні завдання. Дозволяє розвинути у студентів спритність, креативність, розкрити особистісні творчі здібності, стимулювати розумову діяльність, виробляти навички логічного мислення. Конкурс проводиться у гумористичному стилі.
Виховує у студентів уважне ставлення до дисциплін, які вивчаються, розвиває культуру мовлення та професійні навички щодо майбутньої професії торговельного працівника.
У конкурсі від кожної групи бере участь від 5 до 15 осіб, а також групи підтримки в залі, які готували загадки, прислів'я та приказки, пісні, в яких згадуються товари та процес продажу.
Учасникам-переможцям було вручено грамоти та заохочувальні призи.
Насичений і динамічний Тиждень комерсанта - це чудова нагода донести до широкого загалу студентства основні ідеї та принципи Міжнародної організації споживачів, проблеми та перспективи кооперативного сектору економіки області та можливість
застосувати майбутнім фахівцям знання і вміння щодо захисту прав споживачів у сфері обслуговування населення.
Які прекрасні та позитивні враження після проведення Тижня комерсанта залишаються не тільки у студентів, а і у викладачів та адміністрації коледжу! Скільки позитивних емоцій викликає його проведення! То ж запрошуємо абітурієнтів на спеціальність
«Товарознавство та комерційна діяльність» та спеціалізацію «Товарознавство в митній справі»! Сподіваємось, що не пошкодуєте!