Проведення тижня за фахом
на тему «Козацькому роду – нема переводу»
![]() |
Якими б куточками України не подорожували мандрівники, шляхи неодмінно приведуть їх на Батьківщину Великого Українця Тараса Шевченка та Славетного Гетьмана Богдана Хмельницького, а саме до нас на Черкащину. Черкащина – край, овіяний звитягою козацької слави, місце де зароджувалась перша козацька республіка, формувалася українська державність. Все це вміло використовують викладачі Філії «Черкаський кооперативний економіко-правовий коледж» ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» для формування у студентів національної свідомості, розвитку у них почуття патріотизму, гордості за рідний край та досягнення українського народу. |
Для реалізації цієї мети вони застосовують різні «інструменти» (форми та методи виховання). Однією із таких традиційних форм є проведення тижня за фахом для студентів спеціальностей Виробництво харчової продукції та Ресторанне обслуговування.
У цьому навчальному році традицію продовжили, і у листопаді цикловою комісією технологічних дисциплін було організовано проведення тижня за фахом на тему: «Козацькому роду - нема переводу».
Заходи, які відбулися в рамках тижня, дали змогу студентам продемонструвати не лише національну свідомість, але і свою професійну майстерність. Під час виставки кулінарної продукції бажаючі могли придбати і скуштувати традиційні страви та напої: хліб «Книш», козацькі каші за старовинними рецептами, кулеб’яки, кулічі, вертуни, галушки, балабухи, гречаники, коржі з медом, горіхами, маком, цільні трав’яні напої, узвар.
Не забули студенти і про земляків – сучасних козаків воїнів-АТОвців, які воюють на Донбасі, захищаючи рубежі нашої держави. Для них вони зібрали та приготували подарунки – консервовану солодку та овочеву продукцію.
Готуючи кулінарну продукцію кожен із студентів ніс у своїй душі щось трепетне і величне, вплітав національний колорит у результати своєї праці, таємничу ауру сонця і дніпровських крутосхилів. Адже наш край манить вічною загадкою історії.
Л. Р. Рощаховська