Наш коледж розпочав свою історію в Умані у 1920 році. В липні 1920 року проходив з’їзд учителів Уманського повіту, який розробив нові принципи навчання. Починали роботу професійні навчальні заклади: школа народного мистецтва (художня студія), будівельно-технічне училище, профшкола для робітничої молоді, Уманський кооперативний технікум.

     Перший випуск кооперативного технікуму складав 27 осіб. Серед випускників був відомий український поет Микола Бажан, але уже через десять років кількість випускників збільшилася втричі.

   До Великої Вітчизняної війни в технікумі було три відділи: бухгалтерський, товарознавчий, плановий. У 1952 році було відкрито заочне відділення. У 1954 році була утворена Черкаська обласна споживча спілка і в районах Черкаської області почала швидко зростати кількість членів споживчих спілок, утворювалися нові товариства. Відповідно, зростала необхідність у кадрах для споживчої кооперації.
      Розвиток споживчої кооперації області зумовлює потребу у кваліфікованих кадрах. Це спричинило переведення у 1966 році кооперативного технікуму до м. Черкаси.

     Першим директором технікуму був Борис Опанасович Кваша (1966 - 1983 р.р.), якому ми всі вдячні за великий внесок у розвиток освітньої діяльності, в стабільність кадрового потенціалу нашого навчального закладу. Навчальний заклад розмістився в зовсім новому приміщенні Черкаського кооперативного училища, будівництво якого було завершено у 1960 році, і з того часу ця будівля стала окрасою нашого міста. За два десятиліття технікум став провідним навчальним закладом системи споживчої кооперації нашої країни.

 

   У 1991 році технікум реорганізовано в комерційний коледж, а з 1996 року - у кооперативний економіко-правовий коледж.
     З 1986 року у технікумі готували організаторів діловодства, а з 1991 року – правознавців. Тобто життя країни вимагало і введення нових спеціальностей.
   У 1983 році Черкаський кооперативний економіко-правовий коледж очолив Зажирко Микола Петрович (1983 - 2016 р.р.), кандидат психологічних наук, доктор філософії, доцент, почесний професор, член-кореспондент МКА, заслужений працівник освіти України.

         Зажирко М. П. присвятив коледжу 43 роки свого життя, 33 з них він працював на посаді директора коледжу. 20 грудня 2016 року Миколи Петровича не стало. Завдяки його високопрофесійним організаторським здібностям та мудрому керуванню, педагогічний колектив неодноразово нагороджувався за високі творчі досягнення в інноваційному оновленні національної системи освіти. Невтомною працею, готовністю прийти на допомогу людям він заслужено завоював до себе любов та повагу колег, студентів, друзів, знайомих.   

 
За час роботи Зажирко М. П. нагороджений срібною медаллю «10 років незалежності України» II ступеня Міжнародного Академічного Рейтингу популярності та якості «Золота фортуна», державною нагородою «Заслужений працівник народної освіти України», почесною трудовою відзнакою «Знак Пошани» Центральної спілки споживчих товариств України, золотою медаллю «За заслуги в освіті», орденом «За розвиток науки і освіти», знаком «За відмінні успіхи в середній спеціальній освіті», медаллю «За трудову доблесть», знаком «Відмінник споживчої кооперації». В 2004 р. нагороджений грамотою Президента України.
Опубліковано понад 30 його науково-методичних робіт та монографія «Активне соціально-психологічне навчання в системі освіти». 
З травня 2017 року і по теперішній час коледж очолює кандидат педагогічних наук Гасюк Лариса Миколаївна.