РОЗВИТОК ТА СТАНОВЛЕННЯ

Історія Черкаського кооперативного економіко-правового фахового коледжу – невтомна, наполеглива праця справжніх патріотів

У 2020 році Черкаський кооперативний економіко-правовий фаховий коледж святкував своє 100-річчя.

Ювілей – це ще одна приємна нагода відзначити високий професіоналізм, інноваційні підходи, самовіддану працю керівництва та викладачів закладу, завдяки яким виховано не одне покоління фахівців, що зробили чималий внесок у розвиток України.

Створення кооперативного училища – початок історії коледжу...

Ще в минулому столітті кооперативні організації приділяли значну увагу системній підготовці кадрів. Перша кооперативна школа була заснована у 1918 році Київським кредитним союзом кооперативних установ «В пам’ять 50-річчя української кооперації» імені Василя Доманицького.

Історія створення нашого навчального закладу бере свій початок із заснуванням Уманського кооперативного училища в 1920 році.

У липні 1920 року проходив з’їзд учителів Уманського повіту, який розробив нові принципи навчання. Розпочали роботу професійні навчальні заклади: школа народного мистецтва (художня студія), будівельно-технічне училище, профшкола для робітничої молоді, Уманське кооперативне училище.

Перший випуск кооперативного училища складав 27 осіб. Серед випускників був і відомий український поет Микола Бажан.

До Великої Вітчизняної війни в училищі здійснювалася підготовка бухгалтерів, товарознавців, плановиків.

Під час війни училище не здійснювало підготовку фахівців.

У повоєнний час нагальною проблемою для розвитку кооперації в країні була недостатня кваліфікація працівників, тому було відроджено кооперативну освіту в Україні і в 1949 році Уманське кооперативне училище відновило свою діяльність: змінилися навчальні плани, за студентські лави сіли випускники шкіл, навчання яких було перервано війною.

З 1951 року поряд з підготовкою бухгалтерів в училищі починають готувати і товарознавців.

У 1952 році відкривається заочне відділення.

Загалом, в Уманському кооперативному училищі було підготовлено 3500 фахівців.

  П’ятдесят чотири роки тому...

З утворенням Черкаської області в 1954 році починається стрімкий економічний та соціальний розвиток регіону, зростає потреба у кваліфікованих кадрах і, відповідно, розширення кооперативної освіти.

Це спричинило переведення у 1966 році кооперативного технікуму до обласного центру. Починаючи з 1966 року технікум готував для системи споживчої кооперації плановиків, бухгалтерів, товарознавців; з 1967 року – техніків-технологів; з 1986 – організаторів діловодства.

    Першим директором Черкаського кооперативного технікуму був Борис Опанасович Кваша (1966-1983 р.р.). Саме він заклав перші традиції, які і нині живуть у стінах коледжу, сформував потужну команду однодумців, зробив великий внесок у розвиток освітньої діяльності, в стабільність кадрового потенціалу технікуму.

З 1983 по 2016 рік директором коледжу був Микола Петрович Зажирко – кандидат психологічних наук, доктор філософії, доцент, заслужений працівник освіти України. Пройшовши шлях від викладача до директора, протягом 43 років присвятив навчанню та вихованню не одного покоління кваліфікованих фахівців. Його професіоналізм і принциповість, доброзичливість і вимогливість стали взірцем відданості улюбленій справі, достойним прикладом для колег-педагогів.

             
        
Нині коледж очолює кандидат педагогічних наук, доцент Лариса Миколаївна Гасюк
 

Продовжуємо славні традиції...

Минали часи, проводилися реформи, зокрема, і в освіті.

Нова сторінка нашого навчального закладу розпочалася із здобуттям Україною незалежності.

Декілька разів навчальний заклад реорганізовувався:

  • 1991 рік - Черкаський комерційний коледж;
  • 1996 рік – Черкаський кооперативний економіко-правовий коледж;
  • 2015 рік – Філія «Черкаський кооперативний економіко-правовий коледж» Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»;
  • 2021 рік - Черкаський кооперативний економіко-правовий фаховий коледж Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»;
  • 2023 рік - Черкаський кооперативний економіко-правовий фаховий коледж Полтавського університету економіки і торгівлі.

Життя країни вимагало і введення нових спеціальностей, фахівці яких потрібні були як системі споживчої кооперації, так і підприємствам і організаціям інших форм власності: правознавці, фахівці банківської справи, товарознавці-комерсанти зі спеціалізацією «Товарознавство в митній справі», організатори обслуговування населення, фахівці ресторанного обслуговування.

Сьогодні Черкаський кооперативний економіко-правовий фаховий коледж Полтавського університету економіки і торгівлі - сучасний заклад вищої (фахової передвищої) освіти, який знаний не лише у Черкаській області, а і в Україні.

У коледжі створені всі умови для якісної підготовки фахівців з освітньо-професійних програм:

  • Право;
  • Харчові технології;
  • Підприємництво, торгівля та біржова діяльність (Підприємництво та торгівля);
  • Готельно-ресторанна справа;
  • Фінанси, банківська справа та страхування (Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок).

До послуг студентів лекційні аудиторії, обладнані мультимедійними комплексами; лабораторії інформатики та комп’ютерної техніки, об’єднані в локальну мережу і підключені до Інтернету; класична та електронна бібліотеки; навчальний магазин; лабораторія приготування їжі; читальна, актова та спортивні зали; медичний пункт, кафе.

Колективу коледжу притаманний постійний творчий пошук нових форм і методів навчання.

За багаторічну науково-педагогічну діяльність з модернізації освіти України коледж був нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, срібною медаллю в Міжнародному Академічному рейтингу популярності і якості «Золота фортуна», удостоєний почесного звання «Лідер сучасної освіти» МОН та АПН України, відзначений рядом подяк та грамот місцевих органів влади і керівних структур м.Черкаси та ін.

Історія нашого навчального закладу – велика книга, яка творилася не одним поколінням його патріотів протягом десятиліть, за її сторінками – унікальна, достойна доля багатьох наших випускників та викладачів.

Випускники коледжу затребувані на ринку праці, багато наших випускників працюють в системі Черкаської облспоживспілки та Районних споживчих товариств очолюють провідні підприємства та організації не лише в м.Черкаси та Черкаській області, а і за їх межами.

І нині колектив коледжу продовжує традиції попередніх поколінь.

Ми пишаємося своєю історією, бережемо і примножуємо її.